Zapowiedź Jakubów 2017!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatni weekend wakacji, jak co roku równocześnie z Altstadtfest w Görlitz, odbędą się w Zgorzelcu Jakuby. Przez trzy dni, od 25 do 27 sierpnia, będziemy się bawić, jeść, pić, kupować i filozofować na pamiątkę szewca-myśliciela Jakuba Boehme.

Jakuby to wielki jarmark. Największy w tej części Polski. A na straganach zioła, miody, wyroby rękodzieła artystycznego, antyki i bibeloty, biżuteria, wyroby z kamienia, mydła, świece, pierniki, prażone orzechy, napitki i jadło wszelakie.

Jakuby to święto artystów ulicy. W tym roku zaprezentują się w Zgorzelcu m.in. teatr Klinika Lalek, Teatr Żywy, czy lwowski teatr Voskresinnia, który pokaże nad Nysą niezwykle widowiskowy spektakl na motywach dramatu Czechowa „Wiśniowy sad”. Jak co roku będzie też teatralna łąka ze spektaklami i animacjami dla dzieci.

Jakuby to muzyka. Ponownie zagrają nad Nysą węgierscy muzycy z formacji Szelindek, ze sceny zaśpiewają Łużyczanki, Podolanie, Pogranicze, Hoverla, Lusatia, Huslar, czy Dzikie Jabłka. Po raz pierwszy w tym roku będzie też jakubowa potańcówka „na deskach”, a do tańca na bulwarze Greckim zagrają Warszawska Orkiestra Sentymentalna i kapela Tęgie Chłopy.

Jakuby to historia. Do Zgorzelca przyjadą grupy rekonstrukcji historycznych, będą uliczne musztry i parady. Będzie rycerski turniej konny i pokazy białej broni. Będą wystrzały z muszkietów i armat.

Jakuby to spotkanie z filozofią Jakuba Boheme. W tym roku po raz pierwszy wykłady filozoficzne odbywać się będą pod gołym niebem, na „Łące filozofów”.

Jakuby to mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy podczas Spływu na Byle Czym Nysą Łużycką, Międzygalaktycznych Mistrzostw w Rzucie Butem, czy wyborów miss i mistera Jakubów.

Jakuby to impreza, której nie można przegapić. W ostatni weekend tegorocznych wakacji po prostu trzeba być w Zgorzelcu!

Wyczekujcie szczegółowych informacji na naszym portalu!

(źródło: MDK Zgorzelec)

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…