GORM 24h Race 2017 w Olszynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 28-29 lipca odbędzie się GORM 24h Race 2017 w Olszynie

Termin: 28-29 lipca 2017r. 
Miejsce: Tor off-road, Olszyna Motopark

Opis:

28-29 lipca na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK  po raz trzeci odbędzie się długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24. Podobnie jak w ubiegłych latach na trasie ścigać się będą gwiazdy światowego motosportu. Wystartują utytułowane zespoły: m.in.: POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Wśród zawodników tradycyjne zobaczymy Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, która tym razem wystąpi w teamie z Lina Van de Mars niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

Pojawią się również lokalne akcenty Robert Kuzdrowski walczyć będzie na quadzie w samodzielnej klasie Rookie a  Andrzej Caciek i Darek Niebieszczański wystąpią w barwach OLSZYNA MOTOPARK.  

Zawodnicy będą  rywalizować na specjalnie przygotowanej pętli o długości 17 km zbudowanej na powierzchni 400 hektarów. Teamy ścigać się będą nieprzerwanie przez 24 godziny.  Zawodnicy zmieniać się będą maksymalnie co 6 h. Wygra ten zespół, który w ciągu doby pokona najdłuższy dystans. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km! 
W wyścigu GORM 24H uczestnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Pojazdy sklasyfikowane będą w sześciu kategoriach: T1, T2, T3, T4, Q1 oraz Q2.
Wyścig rozpocznie się w piątek 28 lipca o godzinie 19.00.

Dla publiczności wstęp jest bezpłatny. W miasteczku rajdowym znajduje się m.in. park serwisowy, część ekspozycyjna oraz klimatyczna knajpa z tarasem widokowym.          
                   
Tym razem na kibiców czeka prezentacja najnowszej piątej generacji legendarnego pick-upa z napędem 4x4 Mitsubishi L 200 Monster- wersji specjalnie przygotowanej i testowanej w kwietniu tego roku na naszym torze OLSZYNA MOTOPARK przez Hiroshi Masuoka kilkukrotnego zwycięzcę Dakaru. Nad modyfikacjami auta dla japońskiego kierowcy rajdowego czuwał ekspert off-roadu utytułowany pilot rajdowy Rafał Marton.

Zapraszamy do oglądania i kibicowania!

(źródło: Dorota Kalisz)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…