Wakacje w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

eko-warsztatyPodczas wakacji w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu czekać będą dwa fajne pomysły na przegonienie nudy dla dzieci, które zostają na wakacjach w mieście.

Pierwszy to warsztaty artystyczne w Pracowni Plastycznej Pod Kopułą. Kto lubi rysować, malować, rzeźbić, wyklejać, układać mozaiki, kto lubi twórczo spędzać czas obcując ze sztuką, malarstwem i muzyką klasyczną, to oferta właśnie dla niego. Warsztaty plastyczne będą się odbywał od 17 do 29 lipca, w każdy powszedni dzień w godzinach od 10 do 13. Wstęp oczywiście bezpłatny, a jedyny warunek uczestnictwa to... dobry humor. Ponieważ ilość miejsc na zajęciach z przyczyn organizacyjnych jest ograniczona, na warsztaty trzeba się zapisać  - liczy się kolejność zgłoszeń. Można to zrobić osobiście w sekretariacie MDK przy ul. Parkowej 1 do 14 lipca lub też telefonicznie pod numerem: 75 77 524 15.

Drugi pomysł na fajne wakacje to warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 7-13 lat, które pod hasłem Letnia Akademia Przyrodnicza organizujemy wspólnie z Towarzystwem Ochrony Przyrody i Krajobrazu TOPiK. Zajęcia będą się odbywały w naszym MDK od 31 lipca do 5 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14, natomiast w sobotę od 10 do 13. 
W ich trakcie będziemy szukali odpowiedzi na całkiem sporo ciekawych pytań ściśle związanych z przyrodą i jej ochroną. Spróbujemy się na przykład dowiedzieć co rośnie na trawniku, a co w lesie? Albo czy w mieście żyją drapieżniki? Albo czy nietoperze faktycznie wkręcają się we włosy? 
Udział w warsztatach jest bezpłatny, warunkiem jest jednak zgłoszenie uczestnictwa do 21 lipca. Można to zrobić osobiście w sekretariacie MDK przy ul. Parkowej 1 lub telefonicznie pod numerem 75 77 524 15. 

(źródło: MDK Zgorzelec / wregionie)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…