Betlejemskie Światło Pokoju trafiło ze Zgorzelca do Niemiec

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju to tradycja, która w Polsce sięga lat 90 ubiegłego wieku. Co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem rozpalany jest symboliczny ogień, który wędruje przez ręce skautów po całym świecie, symbolizując pokój i pojednanie. 

Tego roku do Polski słowaccy skauci przekazali światełko 13 grudnia podczas uroczystej niedzielnej mszy w zakopiańskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Stamtąd patrole harcerskie rozwiozły je do wielu miast w Polce. 14 grudnia ogień z Betlejem został przekazany na ręce zgorzeleckich harcerzy od Komendanta Hufca Lubań. Dzięki tej niezwykłej sztafecie mogło dojść do tradycyjnego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju ze Zgorzelca do Goerlitz.

Spotkanie mające na celu przekazanie świątecznego płomienia do Niemiec miało miejsce 16 grudnia o godzinie 18:00 na moście Staromiejskim. Uczestniczyli w nim burmistrzowie Zgorzelca i Goerlitz, mieszkańcy miast oraz niezawodni harcerze ze Zgorzeleckiego Hufca. Spotkanie, mimo chłodu wiejącego od Nysy Łużyckiej, odbyło się w ciepłej i przyjemnej atmosferze, a każdy obecny mógł zabrać światełko ze sobą do domu, by podczas świąt cieszyć się płomieniem z samego Betlejem.

5.0 na 5 na podstawie 1 głos

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…