Doroczny Sulikowski Jarmark Świąteczny - Relacja

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dnia 11 grudnia 2015 Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprosił gości na doroczny Jarmark Świąteczny. Już w drzwiach gości przywitała pięknie pachnąca oraz przystrojona świątecznie choinka a z piętra dochodziły odgłosy kolęd oraz zapach regionalnych przysmaków i kawy. 
Jarmark rozpoczął się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci i ich opiekunów z Przedszkola w Sulikowie. Przepiękne białe stroje oraz cudowne dziecięce głosy wzruszyły widownię oraz zachęciły do wspólnego kolędowania.
 
Nie zabrakło również pięknych kolęd w wykonaniu grupy działającej pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie kierowanej przez pana Emila Smardzewskiego. Przepiękne dźwięki instrumentów oraz kolędy w wykonaniu wychowanków pana Emila wprawiły słuchaczy w prawdziwie magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia.
 
Jakże przyjemny i rodzinny klimat można było poczuć przy filiżance kawy i wsłuchując się w tak samo rodzinne występy. Panny Wadzickie zaprezentowały pastorałkę oraz wiersz a kolejne siostry Szulc dały istny popis wokalu niemalże zapierając dech w piersiach. 
Dzięki serdeczności Państwowej Szkoły Muzycznej ze Zgorzelca, przybyli goście mieli okazję nasycić dusze kolędami w wykonaniu jej wychowanków . Różnorodność instrumentów najbardziej zainteresowała najmłodszych widzów. Kolędy rozbrzmiewały w dźwiękach płynących z saksofonu, pianina, akordeonów oraz oczywiście skrzypiec.
 
Utwory w wykonaniu grupy wokalnej z Gminnego Osrodka Kultury pod okiem pani Kingi Przygodzińskiej zakończyły część artystyczną Jarmarku, wprowadzając gości w kolejny etap rozkoszowania się, tym razem za pomocą takich zmysłów jak dotyk, węch i smak. 
Przepyszne regionalne wypieki, paszteciki, ręcznie robione ozdoby choinkowe i wiele wiele innych atrakcji czekało na gości, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć Szanownego Pana Wójta gminy Sulików Roberta Starzyńskiego oraz księdza proboszcza Wojciechowskiego z parafii w Radzimowie.
 
A wszystko to odbywalo się w istnie sielankowej i świątecznej atmosferze, wypełnionej dekoracjami, które powstały dzięki Pani Grażynie Glodek we współpracy z Mateuszem Krzemińskim. Nad nagłośnieniem i oświetleniem całej imprezy czuwał niezastąpiony Paweł Paluszkiewicz, dzięki któremu dźwięk oraz ciepłe światło sceniczne tak idealnie nadały ton całemu przedsięwzięciu. 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Elżbieta Wąsowska-Bodo złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim przybyłym gościom oraz oczywiście zaprosiła do wspólnego kolędowania w przyszłym roku.

Tekst: GOK Sulików
Foto: wregionie.pl

3.7 na 5 na podstawie 3 głosów

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…