Wydrukuj tę stronę

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach od 7 do 9 lipca odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu

Termin: 7-9 lipca 2017r.
Miejsce: Amfiteatr miejski, ul. Parkowa, 59-900 Zgorzelec

Opis:

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej to impreza, której od lat nie może zabraknąć w harmonogramie wydarzeń miasta Zgorzelec. Festiwal odbędzie się w drugi weekend lipca (od 7 do 9 lipca) na zgorzeleckim amfiteatrze miejskim. 

Do 1 lipca mogą się zgłaszać wykonawcy chcący wziąć udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem, dopuszczonych do niego zostanie nie więcej, niż 10 wykonawców. Każdy z nich ma szansę zdobyć nagrodę główną - Grand Prix Festiwalu, która w tym roku wynosi 5 000 zł. Nagroda za miejsce drugie to 3 000 zł, a za miejsce trzecie 2 000 zł. Organizatorzy przewidzieli także nagrody rzeczowe. 

W tym roku koncert konkursowy festiwalu poświęcony będzie znakomitej polskiej wokalistce greckiego pochodzenia - ELENI. Każdy z uczestników będzie musiał wykonać jeden utwór z bogatego repertuaru piosenkarki z zastrzeżeniem, że dopuszczalne jest wykonanie we wszystkich językach, w których ELENI śpiewała. Do konkursu zakwalifikowani będą soliści, duety i zespoły z wyłączeniem wykonawców greckich.

Zgorzelecki festiwal jest świętem kultury greckiej dedykowanym Grekom, których losy i powojenna historia związała z Polską, a szczególnie z naszym miastem. Wydarzenia sportowe i kulturalne, wystawa, spotkania, grecka kuchnia i przede wszystkim grecka muzyka sprawiają, że Zgorzelec w te lipcowe dni staje się małą Helladą.

(źródło: MDK Zgorzelec / wregionie)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056
1.0 na 5 na podstawie 1 głos