Koncert "Mandoliny na wiosnę" w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

mandolinywiosna-01Dnia 1 kwietnia (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się koncert "Mandoliny na wiosnę" w Zgorzelcu

Termin: 1 kwietnia 2017r. godz. 18:00
Miejsce: CSR, ul. Maratońska 1, 59-900 Zgorzelec
Wstęp: bilety w cenie 25 zł

Opis:

Czas nas uczy pogody, Zmysły precz, czy Dumka na dwa serca. Te piosenki wpadają w ucho i zostają w głowie na długo. Już wkrótce będzie ich można posłuchać na żywo w Zgorzelcu. 

Okazją będzie kolejny koncert urodzinowy Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Gośćmi zgorzeleckich mandolin będą tej wiosny Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski. 

Anna Jurksztowicz to wokalistka jazzowa i piosenkarka, a także producentka muzyczna i autorka piosenek. W 1985 roku wygrała  festiwal w Opolu zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”. Ma na swoim koncie wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”, „W pustyni i w puszczy", „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”,  „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi”, czy „ Ranczo”. Śpiewała  też do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya.  Obecnie Anna Jurksztowicz występuje w salach filharmonicznych z programem symfonicznym poświęconym muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego, a także z programem „Mozart  Smooth Jazz”, zrealizowanym we współpracy z berlińskim pianistą Rolfem Zilke.

Krzesimir Dębski to kompozytor, a także dyrygent, skrzypek jazzowy,  aranżer i producent muzyczny. Skomponował muzykę do 100 filmów fabularnych  m.in.: „Medium”, „Kingsajz”, „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Tam i z powrotem”,  „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”  oraz seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Przepis na życie”, „Ranczo”). Skomponował też ponad 500 piosenek, które wykonywali: Anna Jurksztowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Zdzisława Sośnicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Ryszard Rynkowski.

(źródło: MDK Zgorzelec)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…