Kulminacyjne obchody Jubileuszów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 10 czerwca (piątek) odbędą się kulminacyjne obchody Jubileuszów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Termin: 10 czerwca 2016r. godz. 12:00
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna, ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec

Opis:

70-lecie szkolnictwa artystycznego w Zgorzelcu, 50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz 30-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia to potrójny jubileusz jaki świętowała w tym roku Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu. Odbyło się z tej okazji wiele wydarzeń muzycznych i koncertów, a teraz nadszedł czas na kulminacyjne obchody. 

Muzyczne święto zacznie się 10 czerwca od godziny 12:00  w Szkole Muzycznej przy ul. Langiewicza 29 spotkaniem absolwentów szkoły, jej dawnych uczniów i obecnej kadry nauczycielskiej. O godzinie 14:00 wszyscy goście zaproszeni są przed budynek gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej PGE KWB Turów pod dyrekcją Jerzego Bzowskiego. Orkiestra poprowadzi wszystkich do kościoła św. Bonifacego na mszę świętą z udziałem chórów szkolnych, chóru Non Nobis oraz muzyków zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Msza z pewnością będzie niezwykła, ponieważ z  okazji potrójnego Jubileuszu jeden z uczniów- 17-letni Rafał Barcella- skomponował Mszę Jubileuszową. 

To nie koniec występów Orkiestry Dętej PGE KWB Turów, ponieważ zagrają oni również przed Miejskim Domem Kultury od godz. 15.30, witając gości przybyłych na Złotą Galę Jubileuszową. 

O godzinie 16:00 będzie miała miejsce Złota Gala Jubileuszowa w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. W programie przewidziana jest część oficjalna oraz koncert w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Zabrzmią słynne utwory muzyki klasycznej, ale także repertuar znacznie lżejszy.

Wstęp na wszystkie uroczystości i koncerty jest wolny, także zapraszamy wszystkich do świętowania jubileuszu wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną w Zgorzelcu.

(źródło: PSM Zgorzelec / wregionie)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…