Roy Bennet Group w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

royDnia 31 maja (wtorek) o godz. 19:00 odbędzie się koncert Roy Bennet Group w Zgorzelcu 

Termin: 31 maja 2016r. godz. 19:00
Miejsce: HOTEL PAWŁOWSKI, ul. Reymonta 37, 59-900 Zgorzelec

Opis:

Na przełomie maja i czerwca brytyjski wokalista Roy Bennett zaśpiewa zgorzeleckiej, wałbrzyskiej, świdnickiej i wrocławskiej publiczności.

Wokalista zespołu Roy Bennet Group to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie.  Liderem i założycielem bandu jest basista  Krzysztof Witkowski, w październiku ubiegłego roku uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, grających na co dzień  z gwiazdami takimi jak chociażby Justyna Steczkowska.

Dziesięć osób i muzyczny dynamit na scenie to najtrafniejszy opis tej polsko - angielskiej formacji, której frontmanem jest oczywiście Roy Bennett. Wizytówką zespołu jest rozmach, pozytywna energia oraz różnorodność proponowanego materiału. Oprócz autorskich utworów z płyty „Positive Energy”, Bennett doskonale wykonuje covery największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya. Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka funky, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show. Już od początku istnienia Roy Bennet Group znajduje życzliwość i ogromne zainteresowanie mediów udowadniając, że z taką muzyką można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. To również dowód na to, że dźwięki w 100 procentach grane na żywo niosą w sobie niesamowitą moc.

Na gitarze zagra znakomity Tomasz Pacanowski, na co dzień grający w zespołach Sydney Polak oraz Róże Europy.

W chórkach zaśpiewają:

Katarzyna Mirowska. Kasia na co dzień jest nauczycielem śpiewu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej a także we Wrocławskim Studium Musicalowym. Jest również nauczycielem  certyfikującym się w coraz bardziej znanej w Polsce metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli.  Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie.
Ponadto pracuje jako muzyk sesyjny. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Współpracowała z wrocławskimi formacjami The Crackers Band i The Sound Office, z trio RGG (Raminiak – Garbowski - Gradziuk), z Big-Bandem  A. Mazura oraz z Big-Bandem Zielonogórskim. Uczestniczyła w projektach Apostrophe Quartet plays Kilar i Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa. Śpiewała z Orkiestrą G. Broma, wystąpiła przed artystami jazzowymi światowego formatu - K. Mahogany, N. Freelon, czy US3.

Marcin Wawrzynowicz. Jest wykładowcą Instytutu Jazzu w PWSZ w Nysie. Związany również z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym występuje jako solista. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2005) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (2009). Od roku 2003 bierze udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych śpiewając chórki czołowym artystom polskiej sceny muzycznej m. in.: Ryszardowi Rynkowskiemu, Justynie Steczkowskiej, Małgorzacie Ostrowskiej, Tatianie Okupnik, Kasi Cerekwickiej, Edycie Geppert, Maciejowi Miecznikowskiemu, Januszowi Radkowi i innym.

Na perkusji grać będzie Grzegorz Daroń. Muzyk, kompozytor i producent. Jest kierownikiem muzycznym zespołu Justyny Steczkowskiej. Jako muzyk, kompozytor i producent współpracował  z wieloma znakomitymi artystami scen polskich i nie tylko.

Na pianie zagra Artur Florkowski. To właśnie jego piosenka „Love In Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu  składanki „Smooth Jazz Cafe”.

W sekcji dętej zagrają: Wiesław Mekka na saksofonie tenorowym oraz Marcin Fic na trąbce. Gościnnie na perkusji zagra również Mateusz Maniak….

Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu:  www.roybennettgroup.com

Bilety: 
Przedsprzedaż biletów w recepcji hotelu / tel.  75 775 55 74 www.hotel-pawlowski.pl

(źródło: Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green)

 

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056
5.0 na 5 na podstawie 1 głos

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…