CONCERTI PASQUALI Messiaen & Schumann w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Concerti-PasqualiDnia 1 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 odbędzie się koncert CONCERTI PASQUALI Messiaen & Schumann w Zgorzelcu

Termin: 1 kwietnia 2016r. godz. 19:00
Miejsce: Europejskie Centrum Edukacyjno-Kulturalne MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN, Koźlice 1, 59-900 Zgorzelec 
Wstęp: bilety w cenie 20zł/12zł/6zł

Opis:

1 kwietnia w Zgorzelcu zabrzmi jeden z koncertów w ramach festiwalu CONCERTI PASQUALI. Robert Schumann to kompozytor urodzony nieopodal, w Zwickau. To także jeden z największych twórców romantyzmu. W Europejskim Centrum zabrzmi jego najsławniejszy cykl pieśni „Dichterliebe”, czyli „Miłość poety”. Wykona ją najbardziej wzięty tenor młodego pokolenia w Polsce – Karol Kozłowski, w 2013 roku nominowany do Paszportu Polityki. Przy fortepianie usiądzie Justyna Skoczek, która zagra również solowe utwory fortepianowe Oliviera Messiaena. 
Olivier Messiaen na przełomie 1940/1941 roku przebywał w obozie jenieckim Stalag VIII A, który obecnie znajduje się na terenie Zgorzelca w dzielnicy Ujazd. To tutaj kompozytor napisał swój słynny „Kwartet na koniec czasu”. Obecnie na terenie obozu znajduje się Europejskie Centrum Edukacyjno-Kulturalne Meetingpoint Music Messiaen. Bez wątpienia to tutaj najlepiej brzmi muzyka tego francuskiego kompozytora. 

Wykonawcy:

KAROL KOZŁOWSKI (tenor) – w latach 2007- 2009 był solistą Opery Wrocławskiej. Od 2009 roku związany jest z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Artysta wiele uwagi poświęca również liryce wokalnej – podczas festiwalu Kissinger Sommer, gdzie od kilku lat regularnie gości, zadebiutował recitalem złożonym z wybranych pieśni Schuberta i Berga (z towarzyszeniem pianisty Melvyna Tana). We wrześniu 2012 ukazał się album płytowy Karola Kozłowskiego (DUX) z utrwalonym – z towarzyszeniem pianistki Jolanty Pawlik – cyklem pieśni "Piękna młynarka" Schuberta (nominacja do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Muzyka kameralna). Artysta otrzymał również nominację do Paszportu „Polityki” 2013 (w kategorii Muzyka poważna).

JUSTYNA SKOCZEK – pianistka, w latach 2003 – 2012 pracowała jako korepetytor oraz muzyk solista w Operze Wrocławskiej, od 2002 roku pracuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pisze także pracę doktorancką. Brała udział w przygotowaniu niemal wszystkich premier Opery Wrocławskiej, poczynając od tetralogii „Der Ring des Nibelungen” Ryszarda Wagnera. Jej pasją jest również pisanie. Od sierpnia roku 2003 aż do fuzji z Gazetą Wrocławską pracowała jako dziennikarz działu kulturalnego Słowa Polskiego, opublikowała kilkaset artykułów o tematyce muzycznej, wywiadów i recenzji. Jest autorką adaptacji libretta opery dla dzieci pt. „Sid, wąż, który chciał śpiewać” Roberta Chaulsa z języka angielskiego na polski, "Ślimaka dyplomaty" Jiriego Pauera z niemieckiego/czeskiego na polski oraz polskiego tłumaczenia opery "Dwóch Muzykantów" Petera Maxwella Daviesa dla wydawnictwa Boosey & Hawkes.
Concerti Pasquali to coroczny cykl kameralnych koncertów w zabytkach Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W tym roku zasięg festiwalu powiększył się, obejmując po raz pierwszy także Zgorzelec.

Przedsprzedaż biletów:
Biuro stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen, Demianiplatz 40 Görlitz
Ceny biletów:
normalny: 20 zł 
ulgowy: 12 zł - emeryci, renciści, os. niepełnosprawne, os. bezrobotne
szkolny: 6 zł - uczniowie, studenci

Więcej informacji: www.concertipasquali.eu
Kontakt i rezerwacja 
mail: music@themusicpoint.net 
tel: 0049 (0)3581 661269

(źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN)

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Posiadasz informacje, o których warto napisać? 
Skontaktuj się z nami: info@wregionie.pl, 509 833 056

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…