Koncert "Melodie pod choinkę" Stanisława Soyki i Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 12 grudnia (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się koncert "Melodie pod choinkę" Stanisława Soyki i Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów w Zgorzelcu
 
Termin: 12 grudnia 2015r. godz. 18:00
Miejsce: Centrum Sportowo Rekreacyjne, ul. Maratońska, 59-900 Zgorzelec
Wstęp: bilety w cenie 20 zł
 
Opis:
 
"Melodie pod choinkę" to doroczny świąteczny koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów, podczas którego występują z nimi znani i lubiani artyści. Tego roku do Zgorzelca zawita czarujący swym głosem - Stanisław Soyka! Ten jazzowo popowy artysta swoje pierwsze kroki wokalne stawiał mając już 7 lat, śpiewając w katedralnym chórze w Gliwicach. Od tego czasu minęło już 49 lat twórczości, czego owocem jest 38 płyt. Jest jeszcze jeden krążek, na którym zaśpiewał Stanisław Soyka, a ma on dla Zgorzelca ogromną wartość. Ta płyta jest niezwykle wyjątkowa, dlatego że w 1997 roku nagrała ją Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów. 
 
Stanisława Soykę oraz Zgorzelecką Orkiestrę Mandolinistów łączą także wspólne koncerty zagrane w przeszłości. Artysta wziął udział w wiosennym koncercie jubileuszowym orkiestry, a następnie na jego zaproszenie orkiestra zagrała z nim w Warszawie podczas koncertu z okazji V-lecia TV POLSAT. 
 
12 grudnia Soyka wraz z mandolinistami znów staną wspólnie na jednej scenie! W programie koncertu pt. „Melodie pod choinkę” znajdą się nie tylko polskie i światowe przedświąteczne evergreeny, ale także kilka utworów Stanisława Soyki, specjalnie zaaranżowanych na mandolinową orkiestrę.
 
Bilety można zakupić w cenę 20 złotych w w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1 w Zgorzelcu w godz. od 8.00 do 20.00 oraz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.
 
(źródło: MDK Zgorzelec / wregionie)
5.0 na 5 na podstawie 1 głos

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…