VIII Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz – Bogatynia 2015

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniach 13-14 listopada odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz – Bogatynia 2015. 
 
Termin: 13-14 listopada 2015r. 
Miejsce: Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. II Armii Wojska Polskiego 1, 59-920 Bogatynia
Wstęp: 15 zł, dwudniowy karnet 20 zł
 
Opis:
 
Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz 2015 to ósma już z kolei odsłona tego niezwykłego jazzowego przedsięwzięcia, które co roku odbywa się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Dotychczas jazzowe hałdy miały swój temat przewodni jak miłosna tonacja czy wydanie świąteczne. 
 
Tegoroczna edycja stała pod dużym znakiem zapytania, ale dzięki determinacji i zapałowi  twórcy Hałdy Jazz -  Krzysztofa Witkowskiego, możemy się cieszyć kolejną dawką jazzu. Warto podkreślić, że Krzysztof Witkowski otrzymał w październiku nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, m.in. za promowanie muzyki jazzowej i sztuki improwizowanej na terenie naszego województwa. Dlatego Hałda Jazz 2015 nie potrzebuje motywu przewodniego - jest świętem samym w sobie.
 
Warto przypomnieć, że Hałda Jazz jest kontynuacją organizowanych przed jej powstaniem koncertów światowych sław jazzu takich jak: Bill Evans, Randy Brecker, Hiram Bullock, David Gilmore czy też Jim Beard. Na poprzednich siedmiu edycjach mogliśmy zobaczyć występy m.in.: Ritza Margitza, Leszka Możdżera, Piotr Wojtasik, Garego Guthmana, Piotra Barona, Cornelie i Reggiego Moorea, oraz wiele innych sław jazzu.
 
Podczas tegorocznego festiwalu nie zabraknie gwiazd. W piątek 13 listopada o godzinie 18:45 na scenie pojawi się hiszpańska kompozytorka i wokalistka Laura Cubi z naszym rodzimym saksofonistą Adamem Wendt! Wierzymy, że oczarują oni wszystkich tym wspólnym projektem. O godzinie 20:30 przyjdzie czas na Jazzową Imigrację. Jest to projekt wg. koncepcji Krzysztofa Witkowskiego, mający oddać hołd muzyce jazzowej i jej wpływowi na inne gatunki muzyczne. Hałda Jazz to miejsce nie tylko dla światowych sław, ale także dla wznoszących się gwiazd, dlatego sobotniego wieczoru 14 listopada będziemy mieli okazję usłyszeć młodych i utalentowanych twórców. O godzinie 18:00 wystąpi Iwona Kmiecik (śpiew, piano) i Sebastian Kuchczyński (perkusja), czyli duet IVO & SEBA. Na sam koniec festiwalu, o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Bartosz Pernal Quartet, który uroczy nas głównie autorskimi kompozycjami. 
 
Zachęcamy również do odwiedzenia Kina KADR 3D w Bogatyni, gdzie 12 listopada czekać będą filmowe atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu również festiwalowej publiczności.
 
(źródło: Sebastian Złotowicz-Fundacja Green / wregionie)
4.0 na 5 na podstawie 2 głosów

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…