Gala operowo-operetkowa „OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA. Muzyka i magia.” w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dnia 5 czerwca (piątek) o godz. 17:00 i 19:00 odbędzie się Gala operowo-operetkowa „OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA. Muzyka i magia.” w Zgorzelcu.

Termin: 5 czerwca 2015r. godz. 17:00, 19:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Parkowa 1, 59-900 Zgorzelec
Wstęp: bilety w cenie 30 zł.

Opis:

Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały, to słowiańskie święto, obchodzone w letnie przesilenie nawiązuje do jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości, radości oraz magii i wróżb. Dzięki swojej niezwykłości, Noc Świętojańska doczekała się własnego muzycznego wydarzenia w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble - Gali operowo-operetkowej „OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA. Muzyka i magia.” . Program koncertu obejmował będzie arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci. Usłyszymy moniuszkowski Straszny Dwór, królestwo Wodnika i Rusałek z opery Dvořaka, oraz wiele innych wspaniałych kompozycji z najsłynniejszych oper i operetek, poruszających miłosną tematykę. Będzie to wieczór, którego ogarnie nas muzyka, magia i miłość.

Międzynarodowa Grupy Operowa Sonori Ensemble jest grupa, której występy wzbudzają spore zainteresowanie wśród mieszkańców Zgorzelca. W swoim składzie posiada artystów operowych pochodzących z Wrocławia, Pragi czy Wiednia. Członkowie grupy występowali już m.in. takich scenach jak: Národní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska oraz wielu, wielu innych. Istnieje od marca 2012r. a na swoim koncie ma już około 80 koncertów w kraju i zagranicą.

Bilety do nabycia w sklepie muzycznym "Bart-MUSIC", ul. Daszyńskiego 70/1 oraz w Miejskim Domu Kultury dwie godziny przed spektaklem.

(źródło: UM Zgorzelec / wregionie)

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…