LIGA ROCKA - polsko-niemieckie spotkania młodych muzyków w Jeleniej Górze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 lutego o godz. 17:00 w Sali Nova Jeleniogórskiego Centrum Kultury, odbędzie się otwarcie 20 edycji LIGI ROCKA A.D. 2014.

Impreza, która po trochu staje się „kultowa” prezentuje rock w różnych muzycznych wariantach. Przez te wszystkie lata doczekała się szerokiego uznania stając się jednym z najbardziej popularnych przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce.

Tym razem będzie okazja do zetknięcia się z nowymi zespołami i z jeszcze mocniejszym rockowym akcentem.. Od 5 lat LIGA ROCKA poszerzona została o prezentacje niemieckich zespołów realizowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.

Dzięki tej imprezie młodzi muzycy mają możliwość pokazania się przed znakomitą publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają też okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku hard core, thrash metal, progressive rock, alternative rock etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego wystąpią następujące zespoły:
- WARBELL (melodic death metal)
- ANGRY AGAIN (thrash/ metal)
- OBSYDIAN (alternative metal )
- PSYCHOPUNKTURA ( rock ‘n’ roll )
- TREPANACJA ( HC/Ska/Punk/rock )

+ gościnnie grupa z Niemiec TAKE THE THRASH OUT

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra {dmMaps strt="1391160726" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…