Koncert CREE & SEBASTIAN RIEDEL w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 lutego godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert CREE & SEBASTIAN RIEDEL - polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.

Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

W lipcu 2004 grupa podsumowała swą 10-letnią działalność wydając płytę "Parę lat", zawierającą 10 utworów z poprzednich płyt w tym jeden w nowej, niepublikowanej wersji pt. "Po co więcej mi". Tą płytą Cree zamyka jeden okres swego muzycznego istnienia i rozpoczyna nowy - nową płytą, która ukazała się w 2005 roku, a premiera odbyła się na Festiwal w Tychach. Rok 2004, mimo szeregu zmian organizacyjnych i personalnych, okazał się rokiem przełomowym dla zespołu, dzięki udziałowi Bastka w programie "BAR VIP" Cree zaistniało medialnie, przyciągając swą muzyką nowe grono słuchaczy, którzy wcześniej nie mieli możliwości poznania twórczości zespołu. W roku 2007 zespół nagrał płytę "Tacy sami", którą Sebastian zadedykował swojej zmarłej matce Małgorzacie Riedel. Płytę można było już kupić na IX tyskim Festiwalu im. Ryśka Riedla.

  

Utworem, dedykowanym przez Bastka jest "Wszystko co mam... dla ciebie". Na płycie można usłyszeć gościnnie gitarzystę Dżemu Jerzego Styczyńskiego, a także na saksofonie Dariusza Rybkę. Zespół nakręcił także teledysk do utworu "To co chciałeś". Płyta była nagrywana w ośrodku wczasowym "Domki" w Dębinie. Zespół wydał także w 2009 płytę DVD z orkiestrą na 15-lecie swojej działalności. 29 maja 2012 roku zespół wydał studyjny album "Diabli nadali". Na płycie usłyszeć można m.in. Piotra Kupichę z zespołu Feel . W 2013 roku Grupa CREE & SEBASTIAN RIEDEL zostali Zwycięzcami Top Trendy festiwal. Grupa na koncertach wykonuje swoje największe przeboje a także nagrania ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Wyjdź" , która ukazała się 24 września 2013 roku.

Obecny skład zespołu
• Sebastian Riedel - gitara, wokal, harmonijka ustna
• Sylwester Kramek - gitara
• Lucjan Gryszka - gitara basowa
• Tomasz Kwiatkowski - perkusja
• Adam Lomania - instrumenty klawiszowe

Bilety: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu - 35 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem. {dmMaps strt="1390983771" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…