Koncert hip-hopowy Skorupa i BU na otwarcie CIK Orzeł w Bolesławcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

skorupOd kilku lat w Bolesławcu muzyka hip-hopowa była niemal nieobecna, ale ulegnie to zmianie. Hip-hop powraca wraz z pierwszym, lecz na pewno nie ostatnim, tego typu koncertem w wyremontowanym Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł. Zapraszamy, 1 lutego o godz. 18.00 na koncert Skorupa i BU, muzykom towarzyszyć będzie DJ HOPBEAT. Koncert rozpocznie się pokazem teledysków BU i Skorupa, oraz materiałem „making of” z teledysku Pokahontaz „Przestań”. Jako support publiczność rozgrzeje DJ Hopbeat. Około 19.00 na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru: Skorup i BU.

Obydwaj muzycy to reprezentanci mikołowskiej agencji artystyczno-wydawniczej MaxFloRec, której szefem jest legenda polskiego hip-hopu Rahim (Paktofonika, Pokahontaz). Najnowszy, drugi solowy krążek BU pod tytułem "Byk" ukazał się w wakacje 2013 roku. Solowy album Skorupa (już czwarty krążek z kolei) "Piękna pogoda" ukazał się w listopadzie 2013.

Skorup, to raper i producent muzyczny, członek zespołów Autonomia, Eskapada, Wspólny Mianownik i ZiombelKru. Rozpoczynał swoją karierę w 2004 roku, by dwa lata później wydać pierwszą solową płytę „Pieśń Wajdeloty”. W 2010 roku dołączył do MaxFloRec. Po wydaniu trzeciej płyty „Etos kowboja” następuje czas intensywnej pracy, w trakcie której przygotowuje kilka teledysków oraz udziela się gościnnie w nagraniach innych artystów. Najciekawszym klipem promującym trzecia płytę jest „Solidarność / Z bandą”. Stworzony przez Drop Free teledysk uzyskuje nominację do Grand Prix na Yach Festivalu. Pierwsza połowa roku 2012 roku to także intensywne prace nad projektem Kosmos, tworzony przez Metrowego, Bu oraz Ruffijoka.

BU aka Bunio lub Bucz, to raper obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 15 lat, związany z projektami: Płonący Squaw, 2T, Międzyosiedlowy Tandem i oczywiście 3oda Kru (w składzie z Grubsonem, Metrowym, Jotem i BU). Zwieńczeniem pracy 3ody Kru są numery na składance „Podaj dalej”, „Diss na rząd”, „O.R.S.” GrubSona, „Grube jointy”, a przede wszystkim „Parchastyczny Mikstejp”. Szalony skład w mgnieniu oka zyskuje sympatię fanatyków hip-hopowych i reggae’owych dźwięków w całej Polsce, a frekwencja i energia na koncertach przekraczają wszelkie oczekiwania. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Forum lub w dniu imprezy w CIK Orzeł.

źródło: MDK-MCC Bolesławiec{dmMaps strt="1390460750" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…