Koncert Laureatów XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Teatrze w Görlitz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 12 stycznia (niedziela) o godz. 15:00 odbędzie się Koncert Laureatów XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Teatrze w Görlitz.

Po raz trzynasty Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, wspólnie z niemieckim partnerem - Musikschule Johanna Adama Hillera w Görlitz, organizuje Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Zgorzelec/ Görlitz. Odbędzie się on w dniach 10-12 stycznia 2014 w salach koncertowych partnerskich szkół muzycznych i Teatrze Muzycznym w Görlitz.

Z roku na rok rośnie popularność i ranga konkursu wśród młodych muzyków. W trzynastej edycji zaprezentuje się 113 instrumentalistów z Polski, Niemiec, Rosji, Islandii i Ukrainy. Walczyć będą w 6 kategoriach wiekowych o atrakcyjne nagrody ufundowane przez lokalne samorządy oraz firmy i organizacje.

Celem konkursu jest propagowanie muzyki fortepianowej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: fortepian solo, duety fortepianowe i zespoły kameralne. Uczestnicy oceniani będą przez znamienitych profesorów Akademii Muzycznych z Polski i Niemiec. Międzynarodowe jury obradować będzie równolegle po dwóch stronach; w Görlitz: prof. Regina Michalak, prof. Hansachim Schiller, prof. Gunther Anger, prof. Helena Furmanowicz-Kurzyńska, oraz w Zgorzelcu: prof. Detlef Kaiser, prof. Pia Kaiser, dr Michał Szczepański, prof. Andrzej Tatarski.

Tradycyjnie XIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny zakończy się Koncertem Laureatów 12 stycznia 2014 w Teatrze Muzycznym w Görlitz o godz. 15.00. Wówczas wręczone zostaną nagrody główne oraz szereg nagród specjalnych, w tym Nagrody Specjalne Starosty Powiatu Zgorzeleckiego oraz Nagrody Specjalne Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Konkurs otwarty jest dla publiczności. Koncert Laureatów 12 stycznia i wszystkie przesłuchania konkursowe są darmowe! Serdecznie zapraszamy do sal koncertowych Szkół Muzycznych w Zgorzelcu przy ulicy Langiewicza 29 i Görlitz przy Fischmarkt 6 oraz Teatru Muzycznego w Görlitz w dniach 10-12 stycznia 2014 roku.

Wstęp: wolny. Adres: Demianiplatz 2, 02826 Görlitz

źródło: psm w Zgorzelcu{dmMaps strt="1388138587" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…