Koncert "Waldemar Malicki i fortepian" w kinie Forum w Bolesławcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 9 stycznia (czwartek) o godz. 19:00 odbędzie się koncert "Waldemar Malicki i fortepian" w kinie Forum w Bolesławcu.

Co tu jest grane? ze swoim autorskim programem pełnym wirtuozerii i muzycznego humoru, w sali Forum wystąpi Waldemar Malicki!

Jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami.

Nagrał ok.40 płyt m.in. dla takich firm fonograficznych, jak Polskie Nagrania, Polton, Dux (Polska), Pavane (Belgia), Accord, Adda (Francja), Koch Records Schwann, Wergo (Niemcy), Pony Canyon (Japonia). Jego płyty z utworami Wieniawskiego i Bacha i Paderewskiego otrzymały w roku 1997, 2000 i 2003 nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego 'Fryderyk'. Z kolei płyta z utworami Karola Szymanowskiego została uznana przez miesięcznik Studio za najlepszą płytę roku 1999.

Artysta prowadzi kursy i seminaria muzyczne w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii. Swój autorski program pełen wirtuozerii i muzycznego humoru prezentował podczas wieczorów galowych organizowanych dla instytucji kulturalnych i społecznych, w ramach wystaw światowych EXPO w Hanowerze i Osace. Wykonuje też pełen mistycznych i religijnych znaczeń recital złożony z późnych kompozycji Liszta, zatytułowany 'Katharsis'.

Waldemar Malicki był prezesem-założycielem Towarzystwa im. I.J. Paderewskiego. Od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego 'Fun and Classic' w Nowym Sączu. Współautor z Jackiem Kęcikiem jedynej w swoim rodzaju Filharmonii Dowcipu , formacji muzycznej , z którą wielokrotnie wystąpił w TVP I i II. Laureat telewizyjnego 'Wiktora' , 'Telekamery' i wielu innych nagród TV.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie kina Forum. Adres: pl. Piłsudskiego 1c, 59-700 Bolesławiec{dmMaps strt="1386491024" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) } źródło: kino Forum

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…