Koncert "Stare na nowo, czyli Pod- Pretekstem na ludowo" w sali widowiskowej EuRegioKom w Pieńsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 29 listopada (piątek) o godz. 13:00 odbędzie się koncert "Stare na nowo, czyli Pod- Pretekstem na ludowo" w sali widowiskowej EuRegioKom w Pieńsku.

Zespół Pod- Pretekstem powstał w 2008 roku z inicjatywy Michała Matyszczaka. Dziś w całkiem odmienionym składzie i z nową energią rozpoczął pracę nad dolnośląskim programem ludowym w oryginalnej gwarze na podstawie zbioru pieśni opracowanych i zgromadzonych przez Józefa Majchrzaka. Projekt ten wspierany jest przez Centrum Kultury w Sycowie i już wkrótce ukaże się na płycie „Stare na nowo, czyli Pod- Pretekstem na ludowo”. Utwory te będzie można usłyszeć w nowej aranżacji, stworzonej przez młodych muzyków według ich własnych przemyśleń i pomysłów. Członków zespołu połączyła chęć wspólnej pracy i zabawy, a także zachwyt folklorem i zapalczywa chęć kultywowania polskich tradycji, a przede wszystkim pasja do muzyki.
Zespół tworzą: Jowita Miter (wokal), Angelika Broniszewska (skrzypce), Marta Matyszczak (bas), Michał Matyszczak (akordeon), Rafał Broniszewski (perkusja).
Zespół posiada w swoim programie m.in. takie utwory jak: Gra muzyka u Kurzawy, Porębiok, Wrocławskie zygary, A w Kluczborku nowy króm, W sodku w sodecku, Kozira bych tańcowała, Zachódź słońce zachódź, Od Wrocławia dysc idzie.

Można śmiało powiedzieć, że skład Pod- Pretekstem to esencja młodości, niesamowitego talentu, sztuki ludowej i folkowej energii.

Wstep wolny. Adres: ul. Świerczewskiego 23, 59-780 Pieńsk
źródło:EuRegioKom Pieńsk{dmMaps strt="1385413015" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…