Koncert „Melodie pod choinkę” Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów wraz z Grzegorzem Turnauem w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 15 grudnia (niedziela) o godz. 17:30 odbędzie się koncert „Melodie pod choinkę” Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów wraz z Grzegorzem Turnauem w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Jak co roku w grudniu, Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów zaprasza na bożonarodzeniowy koncert. Jak co roku grudniowy koncert uświetni recital gwiazdy. Tym razem zaproszenie zgorzeleckich mandolinistów przyjął Grzegorz Turnau.

Tegoroczny koncert, tak jak poprzednie, będzie podzielony na dwie części. Pierwszą wypełnią świąteczne utwory zaaranżowane na orkiestrę mandolinistów przez założyciela i mistrza zgorzeleckiego zespołu Tadeusza Grudzińskiego. Drugą połowę wieczoru wypełni recital zaproszonej gwiazdy, którą jest w tym roku Grzegorz Turnau. Jak zwykle klamrą spinającą obie części będzie wspólne wykonanie kilku piosenek przez gwiazdę przy akompaniamencie orkiestry.
Warto to usłyszeć, warto być na tym koncercie, bo przedświąteczne spotkania ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów i jej gośćmi zawsze pozostają na długo w pamięci i wprowadzają w rodzinny i serdeczny nastrój białych świąt.
Warto być na tym koncercie dla mandolinistów, których będzie można zobaczyć i posłuchać w pełnym składzie, ale warto zarezerwować sobie ten niedzielny wieczór także dla Grzegorza Turnaua - znakomitego wokalisty i instrumentalisty o charakterystycznym, ciepłym głosie. Tegoroczny gość zgorzeleckich mandolinistów to także kompozytor, aranżer i poeta.
W swoich piosenkach Turnau wykorzystuje też teksty czołowych polskich autorów XX wieku m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale też twórców współcześnie żyjących - Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, czy Ewy Lipskiej i Jarosława Kiliana. Do najbardziej znanych piosenek Grzegorza Turnaua należą m.in. „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”. Któż z nas ich nie nucił? W niedzielę, 15 grudnia, znów będziemy to mogli zrobić. Tym razem na żywo, wspólnie z artystą.

Bilety w cenie 20zł od 25 listopada w przedsprzedaży w kasie CSR oraz w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1. Będzie je można kupić także w dniu koncertu, podobnie jak ostatnią płytę Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów - nagrany w ubiegłym roku krążek pt. „Na zimowe wieczory”.{dmMaps strt="1385411977" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

źródło: MDK Zgorzelec

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…