Koncert Tribute To KOMEDA zespołu BLACKBIRD w Zawidowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 listopada (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się koncert Tribute To KOMEDA, zespołu BLACKBIRD z Frankiem Parkerem w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie. Ten koncert jazzowy jest Wydarzeniem Roku Ośrodka Kultury w Zawidowie!

Tribute To Komeda - czyli premierowy materiał grupy BLACKBIRD oraz wybrane utwory Krzysztofa Komedy, to koncert jazzowy poświęcony w dużej mierze twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty jazzowego, jednogłośnie uważanego za pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce. Tego wieczoru będziemy świadkami jazzu w najznakomitszym wydaniu.

Na scenie OK zaprezentuje się grupa jazzowa BLACKBIRD, w skład której wchodzą:

Michał Walczak, grał w m.in. w Tedy Bear czy Once Again, gitarzysta, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach;
Frank Parker - perkusista, będący jedną z podpór BlackBirda. To artysta doświadczony i ceniony w skali międzynarodowej. Występował m.in. z Patricią Barber, Kurt Elling Quartet, grał w zespołach wielu jazzowych sław, jak np. Freddie Hubbard;
Paweł Surman - trąbka;
Bartek Bednarek - bass;
Michał Rorat - piano;
Bernard Maseli - występujący gościnnie, to znakomity wibrafonista, który karierę rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem "Walk Away" na festiwalu "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, współpracował między innymi z takimi muzykami jak Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, czy Nippy Noya.

Muzyka BlackBird czerpie inspiracje zarówno z twórczości kultowych postaci światowej sceny muzycznej takich jak Keith Jarrett, Tomasz Stanko, Marcus Miller czy legendarny już Miles Davis, jak również z prac nowego pokolenia reprezentowanego przez Roberta Glaspera i Christiana Scotta. W ich twórczości zagłębiającej się w nurty jazzu, jazz-rocka, rocka i fusion nieustannie przenikają na powierzchnie charakter i bogactwo doświadczeń członków zespołu. Liryka amerykańskiego mainstreamu staje w opozycji do ostrej sekcji rytmicznej, noszącej w sobie potężny ładunek energii. Słowiańska dusza daje o sobie znać w nieokiełznanych improwizacjach, w których muzycy dają świadectwo swojej wirtuozerii, a całość spowita jest w mrocznych, tchnących chłodem wariacjach wzorowanych na Skandynawskim brzmieniu.

Wstęp wolny! Adres: ul. Zgorzelecka 39, 59-970 Zawidów
źródło: OK Zawidów

{dmMaps strt="1384333911" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…