Koncert Renaty Przemyk Akustik Trio w Restauracji Tęczowa w Lubaniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

7 listopada (czwartek) o godz. 19:00 odbędzie się koncert Renaty Przemyk Akustik Trio w Restauracji Tęczowa w Lubaniu.

Przemyk Akustik Trio to kameralny projekt, który tworzą oprócz Renaty Przemyk czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne, świetni instrumentaliści.

Renata Przemyk swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1988, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale dopiero rok później zdobyła tam Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z zespołem w listopadzie 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu. Nagrała dziesięć płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość z jej płyt zdobyła tytuł złotej płyty. W 2003 wydała album z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tej płycie utwór „Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską. Artystka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od niemal 20 lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką tekstów jej piosenek oraz menedżerem. W 2008 zadebiutowała jako aktorka teatralna rolą Hortensji w spektaklu Terapia Jonasza w chorzowskim Teatrze Rozrywki (reż. Jacek Bończyk), w 2009 można oglądać ją w roli Meksykanki w przedstawieniu Tramwaj zwany pożądaniem (reż. Dariusz Starczewski). Skomponowała również muzykę do songów w spektaklu Freda Apke – Odjazd.

W 2009 roku Renata Przemyk założyła akustyczne trio o nazwie Akustik Trio. Nowy projekt zakłada więcej improwizacji podczas koncertów. W repertuarze Akustik Trio znajdują się kameralne, wyciszone, melancholijne utwory artystki.

Bilety w cenie 40 zł, do nabycia w sekretariacie MDK Lubań od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30 oraz w restauracji Tęczowa.
Adres: ul. Spółdzielcza 11, 59-800 Lubań{dmMaps strt="1381835325" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…