Koncert Przemyk Akustik Trio w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 listopada (piątek) o godz. 18:00 odbędzie się koncert Przemyk Akustik Trio w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
Przemyk Akustik Trio to kameralny projekt, który tworzą oprócz Renaty Przemyk czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne, świetni instrumentaliści.

Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, a na głównej gitarze akustycznej - Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie - przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Renata Przemyk zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę.
Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of". Trzy lata później ukazuje się płyta "Unikat".
28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”. W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do "Szyca" Hanoha Lewina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt. „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”.
We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. „Jakby nie miało być” do której teledysk nakręcił Bartek Kulas.
21 września 2012 r. ukazała się płyta Renaty Przemyk „Akustik TRIO” będąca studyjnym zapisem projektu koncertowego o tej samej nazwie, z którym Artystka koncertuje od pewnego czasu i której to płyty domagała się zgromadzona na jej koncertach publiczność. Na płycie znalazła się również najnowsza piosenka Renaty „Jakby nie miało być”, która do tej pory funkcjonowała jako singiel w rozgłośniach radiowych a teledysk do niej można było zobaczyć w TVP oraz na kanałach internetowych, m.in. YT.
Adres: ul. Parkowa 1, 59-900 Zgorzelec{dmMaps strt="1381738949" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }
źródło: mdk Zgorzelec

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…