Międzynarodoway Festiwal Hałda Jazz w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 października (czwartek) w Bogatyni rozpocznie się VI edycja Festiwalu Hałda Jazz i potrwa do 12 października zakończona reczitalem Leszka Możdżera. Tej typowo muzycznej imprezie towarzyszyć będą również teatr i film.

Najciekawszym punktem tegorocznej edycji Hałdy Jazz jest recital światowej klasy pianisty jazzowego - Leszka Możdżera - polskiego kompozytor, pianisty jazzowego i producenta muzycznego, twórcy muzyki filmowej, który będzie miał miejsce 12 października o godz 20:00 - wstęp jedynie 15zł.

Dlaczego miłosna tonacja?

Po pierwsze dlatego, że w dalszym ciągu najciekawszym punktem tegorocznej edycji Hałdy Jazz jest recital światowej klasy pianisty jazzowego - Leszka Możdżera, który jak wiemy zawsze kojarzony będzie z legendarnym zespołem Miłość, założonym przez pięciu wybitnych polskich muzyków jazzowych (Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Maciej Sikała oraz Leszek Możdżer).

Po drugie dlatego, że w przeddzień koncertu Możdżera wystąpi Shofar - zespół fenomenalnie łączący tradycyjną muzykę chasydzką z jazzem, a jego trzonem będzie nie kto inny jak sam Mikołaj Trzaska. Saksofonista zagra również na klarnecie basowym nadając free jazzowych kolorytów w wykonywanych przez Raphaela Roginskiego (gitara elektryczna) i Macio Morettiego (perkusja) utworach prezentujących tradycyjne melodie z repertuaru muzyki żydowskiej. Po trzecie dlatego, że podczas Festiwalu zostanie zaprezentowany film Filipa Dzierżawskiego – „Miłość”. Jest to niezwykły dokument przedstawiający 20-letnią historię wspomnianej wcześniej formacji Miłość. Opowiada o miłości do muzyki, pokazując odmienne osobowości artystów i ich wpływ na twórczość. Film miał polską premierą zupełnie niedawno, bo 9 sierpnia 2013 r. Publiczność Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013 będzie miała okazję obejrzeć go już w czwartek 10 października o godzinie 19:00. Wstęp na seans jest bezpłatny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ofercie VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013 będzie też atrakcja dla najmłodszych – widowisko muzyczne dla dzieci według pomysłu Krzysztofa Witkowskiego. Ma ono za zadanie przybliżyć najmłodszym kulturę i świat jazzu. „Pan Jazz" to spektakl muzyczny łączący w sobie edukację jazzową, rytmikę i etiudę teatralną w wykonaniu Stanisława Wolskiego w towarzystwie bandu pod kierownictwem Rafała Karasiewicza. Aktor wcieli się w rolę nowoorleańczyka, który przez pomyłkę trafia na ziemię bogatyńską i w swej walizce przywozi księgi zawierające tajemniczą historię jazzu. Stanisław Wolski to aktor, reżyser, animator kultury. Aktor Teatru Kalambur we Wrocławiu, wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Festiwali Teatralnych w Polsce i na świecie.

Zachęcamy gorąco do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013.
źródło: UG Bogatynia {dmMaps strt="1380628452" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…