6-8 września - Festyn i Dzień Otwartych Zabytków w Görlitz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od piątku, 6 września, do niedzieli, 8 września, mieszkańcy najmniejszej i najwęższej uliczki w Görlitz – Verräterstraβe między Obermarkt i Langenstraβe- zapraszają na festyn uliczny oraz Dzień Otwartych Zabytków w Görlitz.

Tegoroczna, 20-ta edycja odbędzie się pod hasłem „Piękne i dobre od drugiej strony – niewygodne zabytki?”. Motywem przewodnim jest historia budownictwa i gromadzenie wiedzy o konserwacji i renowacji zabytków oraz przemiany, jakim zabytki ulegały na przestrzeni wieków. W godz. od 10.00 do 18.00 zwiedzać można zabytki znane np. kaplicę św. Grobu Pańskiego przy Heilige Grab Straβe nr 79, gdzie o godz. 14.30 i o godz. 15.30 można skorzystać z oprowadzenia w j. polskim (opłata 1 euro), jak i obiekty niedostępne na co dzień np. kamienice mieszczańskie przy Brüderstraβe, Peterstraβe, Obermarkt, Dom Biblijny przy Neiβstraβe 29, nową synagogę przy Otto-Müller-Straβe 3 czy historyczny ratusz na Dolnym Rynku (Untermarkt) wraz z małą salą narad i gabinetem nadburmistrza.

Również w tym roku między Demianiplatz i Kaisertrutz będzie kursował historyczny tramwaj konny z roku 1882 (2 euro za kurs).
W Dzień Otwartych Zabytków organizatorzy przygotowali program kulturalny oraz targi rzemiosła i rękodzieła. Na scenie przy Untermarkt wystąpią zespoły taneczne i chóry z regionu, a rzemieślnicy tradycyjnego rzemiosła zaprezentują dawne techniki rzemieślnicze. {dmMaps strt="1378286807" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…