15 - 18 sierpnia - Kobranocka i Golden Life w Lubomierzu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczny XIV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych odbędzie się 15 - 18 sierpnia. Projekcje filmów w salach oraz kinie plenerowym Raj rozpoczną się już 9 sierpnia, będzie również słodka bitwa o miedzę. Na scenie wystąpią Brathanki i De Mono. Ogromną atrakcją będzie również koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara w Kościele św. Maternusa.

Lubomierz to filmowe miasto. To tu lokowano plenerowe zdjęcia 9 filmów: "Krzyż walecznych", "Sami Swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć", "Daleko na zachodzie", "Maratończyk", "Kocham kino", "Zakład" i "Tajemnica twierdzy szyfrów". W oparciu o nakręcone tu filmy w 1997 roku odbył się I OFFK.

Z okazji festiwalu Lubomierz odwiedza wiele sław polskiego kina oraz osobowości sceny muzycznej. Festiwal uświetniają takie wydarzenia jak: spotkanie z twórcami kina, słodka wojna tortowa o miedzę, występy zespołów estradowych, występy kabaretów oraz konkurs o słynne lubomierskie "Granaty" walczą najlepsze komedie ostatniego sezonu i konkurs "Śmiesznego Kina Niezależnego", w którym o równie cenne "zawleczki” konkurują twórcy offowi. Podczas festiwalu wytypowani aktorzy odsłaniają swoje tablice pamiątkowe w specjalnie przygotowanym "Zaułku Filmowym”.

Lubomierski festiwal to impreza wyjątkowa, mająca swój urok, na której zawsze panuje jedyna w swym rodzaju niepowtarzalna atmosfera.

Nie rozczarują się również miłośnicy polskiego rocka. W sobotę 17 sierpnia o godz. 22:00 zagra zespół KOBRANOCKA, autor ponadczasowego hitu "Kocham Cię jak Irlandię". Natomiast dzień później 18 sierpnia o godz. 20:00 Lubomierz ugości chłopaków z zespółu GOLDEN LIFE. Gorąco zapraszamy.

{dmMaps strt="1376302719" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…