21-25.08.2013 - Bolesławieckie Święto Ceramiki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 23 sierpnia 2013 publiczność Świeta Ceramiki porwie rockowe brzmienie muzyki etnicznej, na dużej scenie wystąpi polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, zwycięzca trzeciej edycji programu Must Be The Music-Tylko Muzyka, dlatego na koncercie nie zabraknie piosenek znanych z programu , za które pokochali ich fani i jurorzy: „Litaj Ptaszko”, „Tepło” i „Dewiat”.

A nieco później Haydamaky produkt eksportowy Ukrainy. To genialnie zbalansowana kompilacja melodyki ukraińskiej, wpływów bałkańskich, żydowskich, romskich, okraszonych potężna dawką rocka, punka, ska i reggae. Zespół wystąpił na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Godzinę przed północą zapraszamy na widowiskowy spektakl z elementami tańca i akrobacji oraz z wykorzystaniem światła (UV) „Pieśń Bugajów" w wykonaniu aktorów Teatru AVATAR.

W sobotę, szczególnie polecamy Koncert muzyki lat 60-tych czyli „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Usłyszymy wszystko to, przyczym bawiliśmy się i pozostało w nas do dziś. Wszystko to czego młodsze pokolenie nie miało możliwości wysłuchania na żywo, czyli przebojów Czesława Niemena, Karin Stanek, Kasi Sobczyk, Czerwono Czarnych, Anny Jantar, Krzysztofa Klenczona i wielu innych Wielkich Nieobecnych, ale również i tych którzy wpisali się złotymi zgłoskami do księgi wybitnych polskich artystów i tworzą do dziś mimo upływu czasu jak: Seweryn Krajewski, czy np. Piotr Szczepanik, który ten koncert uświetni Państwu osobiście, śpiewając swoje wciąż aktualne przeboje, bez których w latach 60 tych, żadna prywatka nie była prawdziwą prywatką: „Kormorany”, „Puste koperty”,” Zabawa podmiejska”, „Cierpkie głogi”, „Kochać” wplecione w mozaikę utworów z tamtych lat. Usłyszymy również pełen energii niemenowskie „Papugi”, „Dwudziestolatki” Czerwono Czarnych, czy „Wakacje z blondynką”.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Legendy UK oraz Alan Silson (były gitarzysta znanej angielskiej kapeli popowej Smokie, dzięki której to zyskał sławę. Opuścił zespół w latach dziewięćdziesiątych) . Brytyjska grupa pop-rockowa, w skład której wchodzi pięciu legendarnych muzyków. Koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów, w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. (Smokie, The Animals, Joe Cocker, John Miles, Thin Lizzy i wiele innych) Założycielem i pomysłodawcą grupy są Martin Bland (wokalista i basista) oraz Steve Hutchinson (klawiszowiec i wokalista). Usłyszymy Smokie – „Living next door to Alice”

Wszyscy, duzi i mali, którzy w niedzielę znajdą się w Bolesławcu, bawić się będą z zespołem ARKA NOEGO (Zespół powstał w 1999r., z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II). Najbardziej znany utwór -„ Tato” („Nie boje się gdy ciemno jest”).

Następnie wystąpi Hania Stach z programem „W hołdzie Whitney Houston”. Usłyszymy: największe przeboje m.in.: „ I wanna dance with somebody”, „I will always love you”, „One moment in time”, „All at once”, „Run to you”, „I have nothing”, „Saving all my love for you” i wiele wiele innych.

Imprezę zakończy Paweł Kukiz wraz z nowym składem muzyków pod nazwą Kukiz. W programie koncertu znajdą się najbardziej znane utwory m.in.” O, Hela!!!”, „Zośka”, „Całuj Mnie”, „Miasto Budzi Się”, „Na Falochronie”, „Old Punk..” i oczywiście pokaz sztucznych ogni!!

szczegółowy program imprezy - pobierz 

źródło: swietoceramiki.pl {dmMaps strt="1376216494" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…