Dni Lubania 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dni Historii – w piątek 21 czerwca od popołudnia w historyczny klimat wprowadzi lubanian otwarcie wystawy w rynku, konferencja popularno-naukowa i koncert. Z kolei w sobotę 22 czerwca mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję dotknięcia, zobaczenia i posmakowania historycznych zwyczajów. Właśnie poprzez uczestnictwo w najlepszy sposób poznać można dziedzictwo kulturowe historyczne. Lubański rynek zaludni się postaciami i stoiskami kiermaszowymi z epoki, będzie można zagrać w ciekawe gry i popróbować dawnych smaków. Dzień zakończy się recitalem fortepianowym w rynku.

Dzień Rodziny – w niedzielę 23 czerwca miasto oddaje rynek rodzinom, tworząc przyjazne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na dorosłych i dzieci czekać będą liczne festynowe atrakcje oraz muzyka amatorskich zespołów. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił na estradzie - premierowo w tym roku odbędą się Mistrzostwa Lubania w karaoke.

Dzień Kultury, czyli LAWA w amfiteatrze zaplanowany jest na piątek 28 czerwca a zatem korzystnie zbiegnie się z końcem roku szkolnego. Na wulkanie czekać będą koncerty zespołów Vena Valley i LOKA oraz występ kabaretu CIACH oraz finałowy koncert gwiazdy – zespołu WILKI.

Dni Sportu to weekend 29 i 30 czerwca, program usatysfakcjonuje zarówno zapalonych kibiców jak i miłośników aktywnego wypoczynku. W sobotę festyn sportowy, turniej mundurowych, miasteczko rekreacyjne, pokaz ZUMBY i rajd rowerowy. W niedzielę wspaniała impreza towarzysząca - ogólnopolski szosowy wyścig kolarski o GRAND PRIX Lubania a także nowość – dla chętnych spływ pontonowy i kajakowy Kwisą.

 {dmMaps strt="1370288637" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

Zobacz również

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…