Premiera filmu „35mm Życia” w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

altDnia 27 czerwca (piątek) o godz. 20:00 odbędzie się premiera filmu „35mm Życia” w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu.

W piątek, 27 czerwca o godz. 20:00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbędzie się premiera filmu „35mm Życia” zrealizowanego przez uczestników zajęć Pracowni Edukacji Filmowej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Jest to piąty duży projekt pracowni nad którym młodzież pracowała przez kilka miesięcy. Wstęp na film jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Obraz opowiada historię Stanisława – starszego pana, pasjonata filmu i kinooperatora. Jego wewnętrzny spokój zostaje zakłócony pojawieniem się nowego pracownika – Mariusza. W jaki sposób zmieni się życie Stanisława, czy starość musi być przygnębiająca oraz czy możliwy jest dialog międzypokoleniowy? Między innymi na te pytania próbowali odpowiedzieć młodzi twórcy w swoim filmie.
- Nasz najnowszy film jest zarazem najbardziej dojrzałą produkcją stworzoną przez Pracownię. Odchodzimy powoli od szkolnych problemów nastolatków, młodzież wydoroślała i szuka bardziej dojrzałych tematów”- mówi opiekunem pracowni Michał Szwed

Reżyser filmu Szymon Wasylów w pracowni jest niemal od samego początku - Zajęcia prowadzone przez Michała Szweda w ramach PEF rozwinęły moje zainteresowanie filmem i chęć dalszego rozwoju. W ten sposób mija kolejny rok i kolejne wyzwanie oraz możliwości. Mimo obowiązków zawodowych i własnych projektów podjąłem się pracy z moimi młodszymi kolegami bo to bardzo zdolni ludzie. Na jej owoc zapraszam Państwa już 27 czerwca do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”.

Wstęp bezpłatny!

Adres: ul. Chopina 17, 59-700 Bolesławiec
źródło: BOK-MCC{dmMaps strt="1403170820" DO NOT EDIT/REMOVE, HIDDEN ON THE FRONTEND ;) }

 

RELACJA Z FINAŁU DNI ZGORZELCA 2017 - II DZIEŃ (NIEDZIELA)

Niedziela 25 czerwca była ostatnim dniem tegorocznych Dni Zgorzelca 2017. Jak zwykle…

Relacja z Finału Dni Zgorzelca 2017 - I dzień (sobota)

Pierwszy dzień Finału Dni Zgorzelca 2017 już za nami, jeśli kogoś tam zabrakło, to ma…

Relacja z Międzynarodowego Dnia Inwalidy 2017 w Zgorzelcu

W dniach od 23 do 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się trzecie naukowe…